Љубовен живот

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Love life | Бр. на страни: 280 | Димензии: 140 x 205 | Корица: /

Страстен, сладострастен, бескомпромисен, романот Љубовен живот зборува за љубовта што не знае за граници. Кога младата Јара се вљубува во пријателот на своите родители, напушта сѐ што создала дотогаш: сигурноста, работата, мажот... и од првиот момент целосно ѝ се препушта на неодоливата еротска привлечност што ја зрачи тој маж. Љубовен живот е проникнат со опсесивна љубов и похота. Истовремено интелигентен и возбудлив, романот на Зеруја Шалев е длабоко емотивна приказна што навлегува во психолошките аспекти на љубовта, сладострастието и бракот, вешто откривајќи ја сложената женска страст. Љубовен живот на Зеруја Шалев е силен, маѓесен роман... книжевен удар за пуританизмот што го скандализира Израел. Обсервер Овој густо пишуван секси бестселер продолжува онаму каде што запрела Ерика Јонг.Паблишерс викли Роман што ги урнал сите препреки... сексуално експлицитен, а сепак густо проткаен со библиски алузии и психолошки увиди. Њујорк тајмс

Цена: 300 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Љубовен живот

Категорија:
ИСБН: 978-9989-187-62-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Љубовен живот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in