ЉУБОВНИОТ ДЕТЕКТИВ

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: ХЈГКГ | Бр. на страни: 443 | Димензии: 20 | Корица: мека

„На некој начин јас сум љубовен детектив. На светот нема поголема мистерија од љубовта.“ Руби Милер ја губи својата вера во љубовта. Во обид да ја заборави измамата на нејзиниот партнер, таа ѝ се приклучува на нејзината сестра на еднонеделниот одмор…тука започнува една извонредна авантура. Украдени куфери, сестра во бегство и згоден странец, Американец, којшто ја намами Руби на магична мистериозна турнеја низ Индија. Шетајќи низ тврдините и посетувајќи гатачи и свадби, таа открива фасцинантни приказни за љубовта според системот „изгубено – пронајдено“. Но, како што мистеријата се продлбочува, Руби открива интересни тајни кои го вртат наопаку нејзиниот живот. И она што започна како патување за да ја најде нејзината сестра, станува патување за пронаоѓање на својата нова љубов.

Цена: 390 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product ЉУБОВНИОТ ДЕТЕКТИВ

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-895-4

Questions and Answers

You are not logged in