ЉУБОВНИОТ ДЕТЕКТИВ

Publisher: КУЛТУРА | Language: Македонски | Year: 2017
Original title: ХЈГКГ | Num. of pages: 443 | Dimensions: 20 | Cover: мека

„На некој начин јас сум љубовен детектив. На светот нема поголема мистерија од љубовта.“Руби Милер ја губи својата вера во љубовта. Во обид да ја заборави измамата на нејзиниот партнер, таа ѝ се приклучува на нејзината сестра на еднонеделниот одмор…тука започнува една извонредна авантура.Украдени куфери, сестра во бегство и згоден странец, Американец, којшто ја намами Руби на магична мистериозна турнеја низ Индија. Шетајќи низ тврдините и посетувајќи гатачи и свадби, таа открива фасцинантни приказни за љубовта според системот „изгубено – пронајдено“.Но, како што мистеријата се продлбочува, Руби открива интересни тајни кои го вртат наопаку нејзиниот живот. И она што започна како патување за да ја најде нејзината сестра, станува патување за пронаоѓање на својата нова љубов.

Price: 390 ден

Out of stock

Notify me when the product will be in stock

Compare
Sold By Култура

Report an abuse for product ЉУБОВНИОТ ДЕТЕКТИВ

Category:
SKU: 978-9989-32-895-4

Questions and Answers

You are not logged in