Љубовницата на Грамиња и други новели

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 148 | Димензии: 11х18 | Корица: мека

Од даровитото перо на Верга мирно и едноставно во храмот на италијанската книжевност влегуваат – решени и да останат во него – нови, големи човечки ликови: љубовницата на Грамиња, Овчарот Јели, црвенокосиот Малпело, Волчицата, несреќната Арлија која цел живот чека да ѝ се оствари пророштвото на гатачката... Тие се едноставни луѓе, личности од народот, од родната Сицилија на Верга, обележани со својата колку необична толку и несреќна судбина. Луѓе кои страдаат, се радуваат, плачат, се смеат и се вљубуваат...

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Љубовницата на Грамиња и други новели

Категорија:
ИСБН: 978-608-201-281-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Љубовницата на Грамиња и други новели”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in