Љубовници од Верона

Издавач: Блесок | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Ljubavnici iz Verone | Бр. на страни: 172 | Димензии: 120x170 | Корица: /

Првата целосна книга поезија на Предраг Луциќ претставува некои од истакнатите обележја на неговата, според многу нешта единствена поетика. Земајќи за тематска определба едно синхрониски и дијахрониски густо место, ѕидот во Верона прекриен со љубовни графити, авторот со ист поетички гест зафаќа низа навидум диспаратни постапки, кои се обединети со неговата намера да регистрира и со на поезијата иманентен начин да верификува и дополнително да разработи една во многу нешта запоставена јазична динамика; онаа која во својот полн облик е составен и неразделен дел од едно специфично медитеранско, а со самото тоа и далматинско урбано окружение. Милош Ѓурѓевиќ

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Блесок

Report an abuse for product Љубовници од Верона

Категорија:
ИСБН: 978-9989-928-90-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Љубовници од Верона”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in