Љубовниците полиглоти

Издавач: Артконект | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: De polyglotta älskarna / Lina Wolff | Бр. на страни: 248 | Димензии: 14×20 cm | Корица: мека

Елинор има триесет и шест години и се обидува да најде љубовен партнер на Интернет. Макс е средовечен писател кој сонува да има љубовница полиглот, жена што ќе го разбира на сите јазици. Приказните на Макс и Елинор ќе се преплетат на најнеобичен начин кој открива низ што сè сме подготвени да поминеме во нашата потрага по љубов и задоволство. Напишан како метафизички трилер кој балансира на границите на реалноста, романот Љубовниците полиглоти го води читателот од една до друга загатка сè до последните страници на кои одеднаш се спојуваат сите нишки на приказната. За овој роман Лина Волф во 2016 година го добива најпрестижното шведско признание за книжевност, наградата „Аугуст“.

Цена: 370 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Артконект

Report an abuse for product Љубовниците полиглоти

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4852-22-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Љубовниците полиглоти”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in