Љубовта е таа што не ја разбираме

Издавач: БАТА ПРЕСС | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Het is de liefde die we niet begrijpen | Бр. на страни: 96 | Димензии: 21 см | Корица: /

Еден врел јулски ден семејството се вози со автомобил, а потоа возачот наеднаш кочи и се случува кавга во која се откриваат застрашувачки тајни.

Еден дождлив ден стигнува веста са смртта на член на семејството и за тестаментот според кој наследник станува и сосема непознат човек.

Еден сосема обичен ден некој се сели од куќата и од корен се менува сѐ.

Романот „Љубовта е таа што не ја разбираме“ го создаваат три стории раскажани од перспективата на неименувана тинејџерка. Низ различни епизоди од нејзиниот живот, како случајно избрани вињети, авторот Мујарт го опишува кршењето на една дисфункционална фамилија и децата оставени да ги собираат нејзините семејни парчиња.

Цена: 250 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product Љубовта е таа што не ја разбираме

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-253-166-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Љубовта е таа што не ја разбираме”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in