Лудвиг

Издавач: ИКОНА | Јазик: македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Лудвиг | Бр. на страни: 156 | Димензии: 12x19 | Корица: тврда

Дејството на овој извонреден роман на Давид Албахари се одвива во Белград и говори за комплексното пријателство на двајца писатели, коишто се познаваат уште од студентските денови. Делото на фин „албахариевски“ начин, го преиспитува и го става под лупа тоа пријателство, во кое се содржи, колку поврзаност на двајца мажи во професионалниот и во приватниот живот, толку и константна несигурност, нелагодност и недоверба.

Цена: 199 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач ИКОНА

Report an abuse for product Лудвиг

Категорија:
ИСБН: 978-608-221-038-4

Questions and Answers

You are not logged in