Луѓе, животни, растенија, предмети од Оној свет : збирка илустрации

Оригинален наслов: Луѓе, животни, растенија, предмети од Оној свет : збирка илустрации | Бр. на страни: 47 | Димензии: 30 см | Корица: /

Илустрации произлезени од проектни активности со стрип илустратори и истражувачи од Скопје, преку кои тие се запознаа со стручната литература поврзана со балканската и македонската народна митологија и ги преточија во свои дела. Проектот траеше од мај до септември 2020, а во него учествуваа 8 учесници: средношколци, студенти, дипломирани етнолози и илустратори и графички дизајнери. Нивни стрип ментори беа Давор Драмиќанин и Здравко Гиров.

Цена: 200 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Табахон

Report an abuse for product Луѓе, животни, растенија, предмети од Оној свет : збирка илустрации

Категории: ,
ИСБН: 978-9989-2267-8-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Луѓе, животни, растенија, предмети од Оној свет : збирка илустрации”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in