Луѓето кои ги среќаваме на одмор

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: People we meet on vacation | Бр. на страни: 382 | Димензии: 20sm | Корица: мека

Најдобрата романса во светот за година според распределбата на гласовите на половина милион гласачи.

Попи и Алекс. Алекс и Попи. Тие двајца немаат ништо заедничко. Таа отсекогаш била диво дете; тој носи каки панталони и карирани кошули. Таа е ненаситна за лутање и шетање по светот; тој повеќе би сакал да седи дома со добра книга. Сепак, некако, уште од едно судбоносно заедничко патување до дома од факултет пред многу години, тие се нај-најдобри пријатели. Најголемиот дел од годината го поминуваат одвоени – таа живее во Њујорк, а тој во нивниот мал роден град – но секое лето во изминатата декада одат на прекрасен одмор заедно.

Односно, до пред две години, додека не уништиле сѐ. И оттогаш не разговараат.

Попи има сѐ што би можела да посака, но заглавена е во монотона рутина. И кога нејзината пријателка ја прашува кога последен пат била вистински среќна, таа без ронка сомнеж знае дека тоа било на последното, „фатално“ патување со Алекс. Па така одлучува да го убеди својот најдобар пријател да отидат на уште еден одмор заедно – да ги стават сите карти на маса и да ги поправат работите. И за чудо, тој прифаќа. Сега таа има една недела да поправи сѐ. Само кога би можела да ја игнорира големата вистина која отсекогаш се криела во нивната навидум совршена врска.

Цена: 450 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Луѓето кои ги среќаваме на одмор

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-260-169-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Луѓето кои ги среќаваме на одмор”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in