Мачкино око

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Cat’s eye | Бр. на страни: 464 | Димензии: 20 | Корица: мека

Вознемирувачки, смешен и сочувствителен роман, во кој една жена се обидува да ги одмрси замотаните јазли на својот живот.

Илејн Рисли е контроверзна сликарка што се враќа во Торонто, градот каде што ја поминала младоста, за да изврши ретроспектива на сопствената уметност. Но одеднаш ја обземаат живописните слики од минатото. Најсилното сеќавање ѝ е поврзано со Корделија, девојчето предводник на три девојчиња што кон неа се однесувале истовремено и многу сурово, но и многу полезно. Тие ја втурнале во тајните предели на детството, свет во кој таа ги осознала пријателството, копнежот и предавството. Илејн се наоѓа во фаза од животот во која мора да се соочи со сопствениот идентитет како ќерка, љубовница, уметник и жена, но пред сè, таа мора да побара ослободување од сопствените спомени што ја прогонуваат.

Цена: 600 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Мачкино око

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-243-550-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Мачкино око”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in