Мачорот Мури

Издавач: Темплум | Јазик: Македонски | Година: /
Оригинален наслов: Мaček Muri | Бр. на страни: 32 | Димензии: 29 цм | Корица: мека

Забавна, илустрирана приказна за деца во која дознаваме за авантурите на црниот мачор Мури во Мачкин Град – во крчмата „Кај веселата крава“, во слаткарницата „Мачкини јазици“, во бижутеријата „Мачкини солзи“, на фудбалскиот натпревар помеѓу мачкините клубови Муцтек и Мацкес…

Цена: 300 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Темплум

Report an abuse for product Мачорот Мури

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4658-67-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Мачорот Мури”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in