Мадона во крзнениот мантил

Издавач: Мартина | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Kürk mantolu Madonna | Бр. на страни: 170 | Димензии: 21 | Корица: тврда

Мадона со крзнениот мантил, бисер на турската литература. Книга што досега доживеала 94 изданија. Во ова свое дело, Сабахатин Али, поставувајќи ги на виделина невидливите ликови на луѓето, ја отсликува сликата на една голема страст. Во книгата се поставуваат прашањата за луѓето што ги снемува од нашите животи, за нестабилноста на животот и за доживувањето на една невозможна љубов. Вчеравечер ми рече: „Со тебе ниту еднаш не седнавме да позборуваме!“ Јас не мислев така. Со него, вчеравечер долго разговарав. Кога тој се раздели од овој свет, со целата своја душа навлезе во мојот живот. Од денес па натаму, тој секогаш ќе биде покрај мене. Седнав во канцеларијата на празната маса на господинот Раиф, го ставив црниот тефтер пред мене, и повторно почнав да го читам.

Цена: 340 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Мартина

Report an abuse for product Мадона во крзнениот мантил

Категорија:
ИСБН: 978-608-4626-70-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Мадона во крзнениот мантил”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in