Мајката чакал Скарфејс

Автор: Шен Шиси
Издавач: Македоника | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Scarface the mother jackal / Shen Shixi | Бр. на страни: 182 | Димензии: 21 | Корица: /

„Мајката чакал Скарфејс“ е роман за суштинската поврзаност меѓу најнеoчекуваните сојузници – чакалите и луѓето, како и за врските кои се испреплетуваaт меѓу нив. Скарфејс и нејзината глутница златогрби чакали живеат тежок живот. Омразени и несфатени, постојано се прикриени, подалеку од очите на луѓето. Чампа, селскиот ловец, ги грабнува младенчињата на чакалите заради одмазда, со намера да ги искористи за да ја намами и да ја сотре целата глутница. И покрај користа која ја имаат од Скарфејс и од нејзината глутница, селаните сакаат чакалите да си заминат засекогаш. Но, набргу по заминувањето на глутницата, селаните ќе сфатат дека животот без чакалите не е рајот кој некогаш си го замислувале. Зошто?

Цена: 150 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач Македоника Литера

Report an abuse for product Мајката чакал Скарфејс

Категорија:
ИСБН: 978-608-252-117-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Мајката чакал Скарфејс”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in