Мајки и камионџии

Издавач: Артконект | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Matky a kamionisti / Ivana Dobrakovová | Бр. на страни: 205 | Димензии: 14×20 cm | Корица: /

Приказни за пет жени, две Италијанки и три Словакинки. Пет различни животни судбини што се одигруваат во Братислава, во Торино, по улиците, во домовите, во телата, на интернет, на полигонот за коњски трки – но, пред сè, во главите на главните ликови. Добраковова вешто и суптилно ги поврзува петте жени во книгата, пишувајќи за нивните семејни односи, за нивните стравови и надежи, за нивните најголеми радости и најдлабоки разочарувања. „Мајки и камионџии“ е најзрелата и засега најдобрата книга на младата словачка писателка Ивана Добраковова, закитена со престижната Награда за литература на Европската Унија.

Цена: 270 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Артконект

Report an abuse for product Мајки и камионџии

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4852-43-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Мајки и камионџии”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in