Македонија во делата на странските патописци 1903-1904

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2007
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 224 | Димензии: 145X200 | Корица: /

„... На прв поглед, Македонија не е голема, но какво етнографско шаренило претставува таа само на едно место! Не можете да направите разграничување ниту по националности, ниту по аспирации, ниту по богатство, ниту по сиромаштија. Сето ова е во едно купче, во пределите на еден ист санџак, на една иста каза. Тука е мирното население, тука се заговорниците, тука се ограбените и ограбувачите...“. Од Патописот на Рејнхелит Н. Николаевич, 1904 година

Цена: 150 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Македонија во делата на странските патописци 1903-1904

Категорија:
ИСБН: 9789989920707

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Македонија во делата на странските патописци 1903-1904”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in