Македонија во делата на странските патописци 1904-1905

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 224 | Димензии: 145X200 | Корица: /

..Националноста во Македонија е прашање на страв, политика и религија. Потеклото има релативно мало значење. Јазикот не помага многу, бидејќи повеќето Македонци зборуваат два јазика и го менуваат јазикот кога ја менуваат и партијата. Дотолку повеќе, може да се сретнат селани кои се чувствуваат Грци и Бугари, а зборуваат само турски јазик. Вака како што е, со ниедна земја не се владее полесно отколку со Македонија.Од Патописот на Џон Фостер Фрејзер, од 1905 година

Цена: 150 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Македонија во делата на странските патописци 1904-1905

Категорија:
ИСБН: 9786082010571

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Македонија во делата на странските патописци 1904-1905”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in