Македонска дијаспора – клуч за развојот на Република Македонија

Оригинален наслов: The Macedonian diaspora – key to the development of the Republic of Macedonia | Бр. на страни: 450 | Димензии: 21 cm | Корица: /

Книгата е двострано печатена со англиски и македонски превод.
Ова е прва книга во која е посочена важноста на потенцијалот на македонската дијаспора за развојот на Р.Македонија. Книгата ги обработува историско аспекти и географската распространетост на македонскиот народ во светот, дијаспората и нејзината улога во зајакнување на врската со Македонија, посочува искуства на други држави во светот како приомер за соработка со земјата на потекло но нуди и Можен Модел на организирана форма на соработка помеѓу македонската дијаспора и Република Македонија.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(7 оценки на корисници)

Цена: 1210 ден

91 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Македонска дијаспора – клуч за развојот на Република Македонија

Категорија:
ИСБН: 978-9989-57-929-5

7 оценки за Македонска дијаспора – клуч за развојот на Република Македонија

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 4. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 5. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 6. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 7. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in