Македонска илустрирана енциклопедија за деца

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Македонска илустрирана енциклопедија за деца | Бр. на страни: 88 | Димензии: 20х27 | Корица: /
Извадок:

Енциклопедијата, прва од ваков вид во Република Македонија, има за цел да ја поттикне љубопитноста и интересот кај децата и првенствено е наменета за деца од 5 до 10 годишна возраст, но има можност да ја користат сите. Содржините на овa уникатно дело има за цел и да обезбеди влијание врз формирањето на сликата за себе кај децата, како и врз создавањето и негувањето на чувството на припадност и идентитет. Во неа се обработени 39 тематски содржини кои даваат основни информации за Република Македонија, за нејзините убавини, како и позначајни податоци прилагодени на возраста на детето. Оригиналните илустрации на неверојатен начин ги презентираат содржините како неизоставни елементи кои ќе го дооформат впечатокот на енциклопедијата. Идејно-концепциската и содржинската структуираност од попросто кон посложено дава посебен белег за приемчивост и достапност за децата, дополнувајќи го дефицитот на литература од ваков вид кај нас и создавајќи драгоцен придонес во литературата за деца.

Цена: 900 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product Македонска илустрирана енциклопедија за деца

Категорија:
ИСБН: 978-608-4737-56-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Македонска илустрирана енциклопедија за деца”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in