Македонски Народни Приказни

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2004
Оригинален наслов: Македонски народни приказни | Бр. на страни: 67 | Димензии: 19x13 | Корица: мека

На лагата куси и се нозете, Рани душа да те слуша, Инаетот очи вади, Што си дробел, ќе сркаш, Брат брата не рани, тешко кој го нема, Пајакот - спасител, Занаетот куќа гледа, Кај бев, кај дојдов, Денес богат - утре сиромав, Царот и орачот, Ум царува, ум робува, Кој дал, дал - кој јал, јал

Цена: 110 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Македонски Народни Приказни

Категорија:
ИСБН: 989PD9100118

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Македонски Народни Приказни”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in