Малиот Никола и неговите другари

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2006
Оригинален наслов: Le petit Nicolas et les copains | Бр. на страни: 126 | Димензии: 112х180 | Корица: /

Што е она што децата во имаат, а возрасните го забораваат? Што е она што го губиме кога растеме и стануваме големи?Малиот Никола е вистинско другарче на секое дете! Оваа чудесна книга не води низ лудориите и секојдневниот живот на групата другарчиња, на шегите и задевањата, на сите оние мали нешта кои се неизоставен дел од процесот да се стане голем. Низ смеата и тепачките, игрите и задевањата ни се открива светот на децата и детството онаков како што навистина е, искрен, возбудлив, незаборавен. Со многу смеа и хумор ја доживуваме авантурата наречена Малиот Никола.Приказната за малиот Никола е заводлива приказна за големи и мали, приказна која засмејува со својата искреност, која ќе ве разнежни, ќе ве потсети, ќе ве расположи!

Цена: 250 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Малиот Никола и неговите другари

Категорија:
ИСБН: 9989-153-96-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Малиот Никола и неговите другари”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in