Малиот принц

Издавач: ТРИМАКС | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: The little prince | Бр. на страни: 72 | Димензии: 21 см | Корица: /

Фантастиката и алегоријата, наивна и чиста, се внесени да ја осветлат мислата за тоа дека љубовта и верноста, верувањето и јунаштвото, цврстината, опстојноста и другарството му се неопходни на човекот за да живее. Тоа е основното кое останува во нас по читањето на книгата…

Цена: 130 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач ТРИМАКС

Report an abuse for product Малиот принц

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-204-276-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Малиот принц”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in