Малиот воин

Издавач: Александар Алексов | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 197 | Димензии: 21 | Корица: мека

Ќе уживате во едноставниот, а префинет стил на кој е напишан „Малиот воин‟ ќе ве натера да ги понајдете есенцијалните  прашања во себе дали несвесно сте станале дел од грубиот, рационален свет на возрасните, целосно отуѓени од детскиот светоглед. Ќе ве натера да се преиспитате дека чувството на пожртвуваност, одговорност и солидарност во остварувањето на одредена хумана цел, му помагаат на човекот, најпрвин да стане господар на самиот себеси, а потоа во заедница со другите луѓе и господар на целиот свет.
Во стилот на Малиот принц оваа книга секогаш ќе има посебно место во вашата меморија.
Рангирано 5 од 5 според 2 рејтинзите на корисниците
(2 оценки на корисници)

Цена: 320 ден 190 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Малиот воин

Категорија:
ИСБН: 978-608-65567-4-7

2 оценки за Малиот воин

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

  2. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

    Ме остави без здив. Човече, уште еден доказ дека македонски автор не пишува глупости, иако тие стереотипи и предрасуди се губат полека-полека. Љубовта на монахот Горазт и мајката на Давид ме копкаше до крај за да видам што ќе се случи. Браво, Алекс.Душко Трифуновски

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in