Манипулаторот

Издавач: БАТА ПРЕСС | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Mastermind. | Бр. на страни: 296 | Димензии: 20 | Корица: тврда

По сите индикатори, Гиљермо Розенсвајг е ополицетворение на успехот. Тој е член на гватемалската елита, има успешна адвокатска кариера, има жена и деца и низа прекрасни љубовници. Меѓутоа еден ден патиштата му се вкрстуваат со либанската занесна убавица Маријам, во која очајно се заљубува...до таа мера што кога во моментот ја губи неа, тој не гледа друга опција освен да си ја исценира сопствената смрт.

Цена: 400 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product Манипулаторот

Категорија:
ИСБН: 978-608-253-067-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Манипулаторот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in