Преглед на кошничка “Ноќта” e додадена во Вашата кошничката

Мансарда

Издавач: Бегемот | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Die Mansarde | Бр. на страни: 205 | Димензии: 195x125 | Корица: мека

„Се омажив за граѓански маж, му водам граѓанско домаќинство и морам да се однесувам следствено на тоа. Вечерта во мансардата е доволна за моите неграѓански отстапувања.“ Мансардата од нејзината куќа е единственото место што ѝ припаѓа само нејзе. Таму се повлекува сопругата на адвокат и мајка на две речиси возрасни деца за да слика и да побегне од своето делумно банално секојдневие. И таму се соочува со своето минато кога еден ден ќе почнат да ѝ пристигнуваат писма во кои нема ништо, освен листовите на дневникот што пред многу години го напишала самата, во едно време на кое не сака да се сеќава…

Цена: 250 ден 213 ден

19 на залиха

Спореди
Продавач Бегемот

Report an abuse for product Мансарда

Категорија:
ИСБН: 978-608-4718-95-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Мансарда”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in