Мапата на Ана

Издавач: СлавиКа либриС | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Mapa Anny | Бр. на страни: 126 | Димензии: 20 см | Корица: /
Извадок:

Збирката раскази Мапата на Ана содржи десет текстови што заемно се преплетуваат. Нивните јунаци се појавуваат и исчезнуваат, ги гледаме од различни перспективи со очите на другите ликови. Објект на вниманието на авторот се врските: опасни, уништени, изгорени, застојани. Темата на расказите се љубовни, љубовнички, семејни, но поинтимни и по директни. Во моќните текстови можеме да видиме врски што некогаш биле убави, но веќе не се, нешто во нив се скршило или пак уште на почетокот не биле успешни, но актерите за тоа немале претстава. Последната ноќ, последното дејство. Опасни врски во директен пренос.

Цена: 300 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач SlaviKa.libriS

Report an abuse for product Мапата на Ана

Категорија:
ИСБН: 978-608-66375-0-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Мапата на Ана”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in