Марио и магионичарот

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 96 | Димензии: 20 см | Корица: мека

Политичка алегорија која визионерски ја претставува блиската иднина – застрашувачките нацистички режими во Италија и во Германија. Арогантниот илузионист Чипола ги манипулира луѓето со своите хипнотизерски зборови и со ударите на камшикот, па тие му се потчинуваат и против својата волја. Иако им е јасно дека ги исмева, тие остануваат да го видат крајот. А тој е шокантен, иако предвидлив – згрозен од сопствената парализираност и сакајќи да си го одбрани повреденото достоинство, младиот Марио ќе го застрела магионичарот. Дали неговите истрели ќе ја разбудат маѓепсаната толпа?

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Марио и магионичарот

Категорија:
ИСБН: 9786082011592

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Марио и магионичарот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in