Марио и магионичарот

Publisher: Ѓурѓа | Language: Македонски | Year: 2011
Original title: / | Num. of pages: 96 | Dimensions: 20 см | Cover: мека

Политичка алегорија која визионерски ја претставува блиската иднина – застрашувачките нацистички режими во Италија и во Германија. Арогантниот илузионист Чипола ги манипулира луѓето со своите хипнотизерски зборови и со ударите на камшикот, па тие му се потчинуваат и против својата волја. Иако им е јасно дека ги исмева, тие остануваат да го видат крајот. А тој е шокантен, иако предвидлив – згрозен од сопствената парализираност и сакајќи да си го одбрани повреденото достоинство, младиот Марио ќе го застрела магионичарот. Дали неговите истрели ќе ја разбудат маѓепсаната толпа?

Price: 200 ден

Out of stock

Notify me when the product will be in stock

Compare
Sold By Ѓурѓа

Report an abuse for product Марио и магионичарот

Category:
SKU: 9786082011592

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Марио и магионичарот”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in