Преглед на кошничка “Pozicioniranje kao marketinška strategija u pozorištima Srbije” e додадена во Вашата кошничката

Маркетинг менаџмент: знаење и вештини

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: Marketing Management: Knowledge and Skills | Бр. на страни: 848 | Димензии: 200x255 | Корица: /

Постигнување на неопходните вештини за развој и одржување на успешни маркетинг-стратегии Десеттото издание на „Маркетинг-менаџмент“ од Питер и Донели го збогатува знаењето на студентите за маркетинг-менаџментот, а го користи истото знаење за развој и одржување на успешни маркетинг-стратегии. Визијата на авторите ги спојува сите ресурси за едукација на студентите по маркетинг-менаџмент. Десеттото издание е пофалено на пазарот поради својата организација, формат, јаснотија и храброст.

НОВИНИ ВО ДЕСЕТТОТО ИЗДАНИЕ:
 Новите додатоци наречени „маркетинг-увиди“ во текстот ги заменуваат поранешните „маркетинг-прегледи“. Овие додатоци им помагаат на студентите да ги решат маркетиншките проблеми, да ги анализираат маркетиншките случаи и да ги изготват маркетиншките планови. Во ова издание се вметнати над 20 нови увиди.
 Видови маркетинг: нова или проширена дискусија за главните видови маркетинг е додадена во ова и во претходното издание, со што им овозможува подобра референтна рамка на судентите за денешниот бизнис-свет.
 На крајот на секое поглавје е додаден дел наречен „дополнителни извори“ – изготвен за да ги нагласи нашите тековни ресурси, кои може да бидат искористени од страна на студентите за решавање на маркетиншките проблеми, за анализирање на маркетиншките случаи и за изготвување маркетиншки планови, но и како помош при пишувањето проекти и презентации на случаи.

Цена: 1900 ден

30 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Маркетинг менаџмент: знаење и вештини

Категорија:
ИСБН: 978-608-229-315-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Маркетинг менаџмент: знаење и вештини”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in