Маркетинг на услуги

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: Services Marketing | Бр. на страни: 626 | Димензии: 200x255 | Корица: /

Услугите доминираат со светската индустрија што е во експанзија како никогаш досега. Вештините во маркетингот и маркетингот на услуги никогаш порано не биле поважни отколку што се денес. Овој текст зазема изразена менаџерска перспектива, а сепак е вкоренет во солидни академски истражувања. Текстот помага да се премостат сите пречесто забележувани јазови меѓу теоријата и реалниот свет. 

СОДРЖИНИ:
• Ревидирана организациска рамка што непречено ги надградува темите научени на часовите за принципите на менаџментот или менаџментот на маркетингот.
• Недамнешни академски истражувања, менаџерско размислување и најнови примери инкорпорирани во секое од 15-те поглавја.
• Резимеата на поглавјата сега се во форма на листи за да обезбеди брз преглед на секој од клучните концепти и пораки на поглавјата
• Исклучителен избор на 18 актуелни случаи тестирани во училниците со различни должини и нивоа на тежина.

Цена: 1800 ден

200 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Маркетинг на услуги

Категорија:
ИСБН: 978-608-229-429-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Маркетинг на услуги”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in