Мастилна мапа

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Мастилна мапа | Бр. на страни: 223 | Димензии: 21 | Корица: мека

Тајна чувана со години, пренесувана преку допирот на мастилото. Приказна што ги поврзува легендите, желбата на човекот за семоќност и вечното прашање: дали постоиме само ние или живееме во паралелни светови?

Сè започнува со една обична тетоважа што ќе биде причина за играта наречена живот или смрт. Случајна средба ги поврзува девојката и инспекторот кои влегуваат во трка со времето, следејќи го убиецот кој постојано чекори пред нив.

Ќе ја откријат ли приказната чувана со векови, која за обичниот човек е мит, а за оној кој верува – порив да не запре додека не ја реши загатката?

Цена: 360 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Мастилна мапа

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-267-633-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Мастилна мапа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in