Математички игри 2

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Математички игри 2 | Бр. на страни: 24 | Димензии: А4 | Корица: мека

Оваа книга ќе им помогне на децата при:

- Развој на когнитивните способности и вештини; разбирање дека секоја ситуација може да се решава чекор по чекор за да се дојде до целосната слика.
- Развој на функционалните вештини, како планирање, користење техники и стратегии во решавањето на проблемските ситуации.
- Развој на фината моторика, сензорните вештини и координацијата око-рака.
- Поттикнување на самодовербата, креативноста и фантазијата.
- Градење чувство за тимска работа: споделување идеи, почитување на туѓото мислење, критичко и самокритичко размислување, потреба да се даде или да се побара помош

Цена: 120 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Математички игри 2

Категории: ,
ИСБН: 978-608-259-405-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Математички игри 2”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in