Математички талент 4 (збирка задачи за VII одделение)

Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Математички талент 4 (збирка задачи за VII одделение) | Бр. на страни: 226 | Димензии: 24 | Корица: тврда

Книгата Математички талент 4 е наменета за талентираните ученици по математика од седмо одделение и на извесен начин е продолжение на книгите Математички талент 1, 2 и 3. Меѓутоа, сметаме дека оваа книга ќе биде интересна и за наставниците кои дел од своето слободно време го посветуваат на математички надарените ученици, како и за бројните вљубеници во математиката. Книгата, всушност, е збирка од 382 решени задачи во која во пет одделни дела се обработени аритметички, текстуални, логички, комбинаторни, геометриски задачи, задачи од теоријата на броеви и задачи од теоријата на множества, приспособени за учениците на возраст од тринаесет до четиринаесет години.

Цена: 385 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Математички талент 4 (збирка задачи за VII одделение)

Категории: ,
ИСБН: 978-608-228-386-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Математички талент 4 (збирка задачи за VII одделение)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in