Математика 1, Збирка задачи со игри и активности

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Математика 1, Збирка задачи со игри и активности | Бр. на страни: 112 | Димензии: 24 | Корица: /

Оваа книга преставува збирка од задачи, игри и активности по математика изготвени според програмата на Меѓународниот центар за испити на Кембриџ, која е адаптирана и одобрена од страна на Бирото за развој на образованието на Р. Македонија.


Содржините во збирката се распределени во согласност со редоследот на наставните цели во програмата и упатството дадени од Бирото за развој на образованието и во целост ја поткрепуваат програмата, давајќи им на децата можност да применуваат стратешко размислување и да се развиваат како самоуверени, иновативни и посветени ученици.


Збирката преставува важна компонента во дидактичкиот комплет по математика, во кој се содржани работните тетратки (прв, втор и трет дел), прирачникот за наставници и други ресурсни материјали, а во насока на продлабочување и проширување на знаењата и вештините по математика за ова одделение.

Цена: 290 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Математика 1, Збирка задачи со игри и активности

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-247-557-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Математика 1, Збирка задачи со игри и активности”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in