Математика 2 прв дел

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: Nelson International Mathematics 2a | Бр. на страни: 54 | Димензии: 195x265 | Корица: мека

Математика за 2 одделение, прв дел Одобрено од Cambridge International Examinations Напишано од експертите и усогласено со потребите на учениците во основното образование - е мотото под кое се издава оваа серија учебници во согласност со најновите наставни програми кои се применуваат во светот, со цел да им помогнат на сите ученици да станат самоуверени и успешни математичари, преку забава и интерактивен ангажман. Учебниците ги следат методите, активностите и дидактичките насоки за реализација на наставните програми, во спирален систем. Во учебниците се нуди постепено и систематизирано разработување на поимите, од поедноставно кон посложено, и кон проширување на знаењата. Тие содржат објаснувања на непознати или помалку познати поими (Речник на крајот од секој учебник) и се посветува особено внимание на постојаното збогатување на речникот на ученикот.

Цена: 204 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Математика 2 прв дел

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-229-812-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Математика 2 прв дел”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in