Математика 2 втор дел

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: : Nelson International Mathematics 2b | Бр. на страни: 48 | Димензии: 195x265 | Корица: /

Математика за 2 одделение, втор дел

Одобрено од Cambridge International Examinations

Напишано од експертите и усогласено со потребите на учениците во основното образование - е мотото под кое се издава оваа серија учебници во согласност со најновите наставни програми кои се применуваат во светот, со цел да им помогнат на сите ученици да станат самоуверени и успешни математичари, преку забава и интерактивен ангажман.

Учебниците ги следат методите, активностите и дидактичките насоки за реализација на наставните програми, во спирален систем. Во учебниците се нуди постепено и систематизирано разработување на поимите, од поедноставно кон посложено, и кон проширување на знаењата. Тие содржат објаснувања на непознати или помалку познати поими (Речник на крајот од секој учебник) и се посветува особено внимание на постојаното збогатување на речникот на ученикот.

Цена: 220 ден

18 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Математика 2 втор дел

Категорија:
ИСБН: 978-608-229-813-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Математика 2 втор дел”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in