Математика 2, Збирка задачи со тестови и активности

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Математика 2, Збирка задачи со тестови и активности | Бр. на страни: 110 | Димензии: 195х265 | Корица: /

Оваа книга претставува збирка на задачи и тестови по математика според програмата на Меѓународниот центар за испити на Кембриџ, која е адаптирана и одобрена од страна на Бирото за развој на образованието на Р.Македонија.


Содршините во збирката се распределени во согласност со редоследот на наставните цели во програмата и упатството дадени од страна на Биротот за развој на образованието и во целост ја поткрепуваат програмата, давајќи им на децата можност да применуваат стратешко размислување и да се развиваат како самоуверени, иновативни и посветени ученици.


Збирката претставува важна компонента во дидактичкиот комплет по математика, во кој се содржани учебникот, работната тетратка, прирачникот за наставници и други ресурсни материјали, а во насока на продлабочување и проширување на знаењата и вештините по математика за ова одделение.


Цена: 290 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Математика 2, Збирка задачи со тестови и активности

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-247-558-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Математика 2, Збирка задачи со тестови и активности”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in