Математика 7, Збирка задачи со тестови

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Математика 7, Збирка задачи со тестови | Бр. на страни: 204 | Димензии: 21 | Корица: тврда

Оваа книга претставува збирка на задачи, наставни листови и тестови по математика според програмата на Меѓународниот центар за испити Кембриџ, која е адаптирана и одобрена од страна на Бирото за развој на образованието на Р. Македонија. Содржините од збирката се распределени во согласност со редоследот на наставните цели во програмата дадени од страна на Бирото за развој на образованието и во целост ја поткрепуваат програмата, давајќи им на децата можност да применуваат стратешко размислување и да се развиваат како самоуверени, иновативни и посветени ученици. Збирката претставува важна компонента во дидактичкиот комплет по математика, во кој се содржани учебникот и работната тетратка, како и други ресурсни материјали, а во насока на продлабочување и проширување на знаењата и вештините по математика за ова одделение.

Цена: 350 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Математика 7, Збирка задачи со тестови

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-247-708-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Математика 7, Збирка задачи со тестови”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in