Математика 8, работна тетратка

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Essential Mathematics for Cambridge Secondary 1 Stage 8 Work Book | Бр. на страни: 176 | Димензии: 200х275 | Корица: мека

Математика за основно образование е прогресивна програма што развива севкупно разбирање на математиката, почнувајќи од раните години, па сè до крајот на основното образование. Поткрепувајќи ја содржината со решавање задачи, оваа програма им дава можност на децата да применуваат стратешко размислување и да се развиваат како самоуверени, иновативни и посветени ученици.

Математика за основно образование е напишана во универзален контекст и е приспособена за употреба низ целиот свет.

Учебникот, работната тетратка и збирката задачи со тестови и наставни листови Математика 8 целосно ги покриваат целите на наставната програма по математика осмо одделение, следејќи го притоа и распоредот на наставните содржини дадени по часови и недели.

Цена: 358 ден

50 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Математика 8, работна тетратка

Категории: , ,
ИСБН: 9786082476216

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Математика 8, работна тетратка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in