Математика – дидактичка игра

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Математика | Бр. на страни: 12 | Димензии: 34х22х5 | Корица: мека

Оваа дидактичка игра е наменета за деца од 6 и повеќе години. Целта на играта е целосно совладување на основните аритметички операции ( +, -, х, : ) со малите природни броеви, интуитивно решавање равенки, развивање на логичкото мислење и стекнување искуство за правење стратегии. Содржина: - 6 табли со 12 отвори - плочки со броеви од 1 до 12 - 2 коцки

Цена: 420 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product Математика – дидактичка игра

Категорија:
ИСБН: 978-608-4737-41-4

Questions and Answers

You are not logged in