Ме сака, не ме сака

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Daisy in Chains. | Бр. на страни: 434 | Димензии: 21 | Корица: тврда

Познатите убијци имаат клубови на обожаватели.

Хамиш Вулф е шармантен, харизматичен и многу убедлив. Надалеку познат по неговата убавина и сексапил, тој секојдневно добива љубовни писма од безброј обожавателки. Хамиш исто така е осуден убиец, кој отслужува доживотна казна во затвор.

Кој би се приклучил на таков клуб?

Меги Роуз е успешна адвокатка и автор на книги базирани на вистински злосторства. Повлечена и мистериозна, таа прифаќа само случаи кои може да ги добие.

Хамиш е убеден дека Меги може да му помогне и дека таа е способна да му ја промени судбината. Но Меги не сака да се меша. Смета дека е имуна на шармот на еден таков маж. Но можеби овој пат ни таа не би можела да остане рамнодушна…

Би останале ли вие?

Цена: 450 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Ме сака, не ме сака

Категории: ,
ИСБН: 978-608-260-140-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Ме сака, не ме сака”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in