Медитација – човек-совршенството во Бог-исполнувањето

Издавач: Шри Чинмој Центар | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Meditation: Man-Perfection in God-Satisfaction | Бр. на страни: 310 | Димензии: 210x140 | Корица: мека

Научи да медитираш со овој комплетен и практичен водич, корисен и за почетници и за напредни трагачи. Презентирана со едноставност и јасност, оваа книга ќе те однесе од почетните стадиуми на концентрација и медитација до напредно практикување на контемплација и повисоки состојби на свест. Делата на Шри Чинмој припаѓаат на древните учења кои ја издигнуваат медитацијата до светото и ѝ ја враќаат нејзината подлабока цел на духовно будење и знаење за себе.

Цена: 500 ден

19 на залиха

Спореди
Продавач Шри Чинмој

Report an abuse for product Медитација – човек-совршенството во Бог-исполнувањето

Категории: , , , ,
ИСБН: 978-608-4894-28-5

Questions and Answers

You are not logged in