Преглед на кошничка “Zbirka rešenih zadataka iz proizvodnje, prenosa i upotrebe električne energije” e додадена во Вашата кошничката

Механичко однесување на материјалите

Издавач: Датапонс | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: Mechanical Behavior of Materials | Бр. на страни: 876 | Димензии: 180х244 | Корица: /

Балансиран пристап на механиката и материјалите и покривање на најновите достигнувања во биоматеријалите и електронските материјали, новото издание на овој популарен текст е најтемелната и најмодерна книга достапна за додипломски курсеви на повисоко ниво за механичко однесување на материјалите. За да се осигурат дека студентот ќе добие темелно разбирање, авторите ги презентираат основните механизми што работат на ниво на микро и нано-метар низ широк спектар на материјали, на начин што е математички едноставен и не бара широко познавање на материјалите. Овој интегриран пристап обезбедува концептуална презентација што покажува како микроструктурата на материјалот го контролира неговото механичко однесување, а тоа се зајакнува преку широка употреба на микрографии и илустрации. Нови работни примери и вежби му помагаат на ученикот да го тестира своето знаење. Понатамошни ресурси за овој наслов, вклучително и слајдови за предавања, избрани илустрации и решенија за вежби, се достапни на интернет на www.cambridge.org/97800521866758.

Цена: 1578 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач ДАТАПОНС

Report an abuse for product Механичко однесување на материјалите

Категории: , ,
ИСБН: 9786082220529

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Механичко однесување на материјалите”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in