Meine ersten deutschen wörter

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Meine ersten deutschen wörter | Бр. на страни: 32 | Димензии: А4 | Корица: /

Да учиме германски со Софија.

Научи ги првите германски зборови со забавните илустрации поделени по различни теми: семејство, дом, училиште, животни, овошје и зеленчук, човечко тело, облека и обувки...


Цена: 148 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Meine ersten deutschen wörter

Категорија:
ИСБН: 978-608-247-394-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Meine ersten deutschen wörter”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in