Мемоарите на Шерлок Холмс

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: The Adventures of Sherlok Holmes | Бр. на страни: 264 | Димензии: 21 | Корица: мека

Најпознатиот детектив на светот продолжува да ја демонстрира својата брилијантност во решавањето на најразлични, бизарни случаи. Исчезнат коњ ден пред важна трка; скриено богатство во прастара куќа; пациент кој се појавува и исчезнува – сите овие случаи тој ги решава со помош на верниот д-р Вотсон, но и на својот генијален, мрзлив брат, Мајкроф Холмс. Сепак, притаено зло го обвива Лондон: се ближи соочувањето со проф. Моријарти, најголемиот непријател на Шерлок Холмс, а малите случаи стануваат обични нишки во интернационалната злосторничка мрежа на криминалниот гениј.

Книгата „Мемоарите на Шерлок Холмс“, објавена во 1893 година, е втората збирка раскази на култниот детектив и неговиот помошник. Оваа книга содржи неколку од најдобрите приказни на Артур Конан Дојл, меѓу кои се вбројуваат „Сребрениот блесок“, „Мазгрејвскиот ритуал“ и „Последниот проблем“.

Цена: 390 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Мемоарите на Шерлок Холмс

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-267-421-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Мемоарите на Шерлок Холмс”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in