Ментална хигиена

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Personality maladjustments and mental hygiene | Бр. на страни: 348 | Димензии: 20 | Корица: мека

Менталното здравје и менталната хигиена се сложени научни проблеми. Овде ќе прочитате кој е концептот на менталното здравје и какви се превентивните и конструктивните цели на програмата за ментална хигиена, кои се нејзините физички, психолошки и социјални фактори, образовни елементи и импликации и со какви видови деца се занимава таа. Можеби никогаш порано во историјата на цивилизираниот човек, примената на принципите на менталната хигиена во секој дел на индивидуалниот и заедничкиот живот, не била толку важна како денес. Трескавичното темпо на живот создава голема нервоза и напнатост. Здравото живеење на ова брзо време на глобално војување бара нервна и ментална рамнотежа и капацитет за прилагодување како никогаш порано. Откријте како да го зачувате и подобрите своето ментално здравје!

Цена: 500 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Ментална хигиена

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-201-440-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Ментална хигиена”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in