Месечините на Јупитер

Издавач: Бегемот | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: The Moons of Jupiter | Бр. на страни: 360 | Димензии: 185x110 | Корица: /
Извадок:

Метафикциската проза на Алис Манро ги претвора обичните животи во необични приказни. Нејзините приказни се мисловно провокативни, а мистериозната вештина да ги конструира овие големи теми во навидум домашни, работнички приказни е она што ја прави Манро вистинска кралица на расказот. Леснотијата на нејзиното перо наметнува богатство од филозофски прашања преку навидум обичните светови на обичните луѓе.

Цена: 350 ден

19 на залиха

Спореди
Продавач Бегемот

Report an abuse for product Месечините на Јупитер

Категорија:
ИСБН: 978-608-4869-22-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Месечините на Јупитер”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in