Методика на наставата по психологија

Автор: /
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: / | Димензии: / | Корица: тврда

Претставениот труд кој е предмет на рецензирање „Методика на наставата по психологија“ од професор Ѓорѓина Ќимова претставува една заокружена целина на теоретските контури и апликативноста на методиката на наставата по психологија. Природно наставната и научна дејност на авторката на трудот и нејзиното искуство води до создавање на едно вакво дело, кое во својот скелет интегрира солидни теоретски нишки на методиката на наставата по училишниот предмет психологија, проткаени со синтеза на доброто традиционално и новото современо во наставата по психологија во образовниот процес. Обработката станува уште посовршена со практичните примери на артикулации на наставни часови на студенти, менторирани под инструкции на авторката, кои претставуваат едновремено индикатор на успешноста на веќе завршените студенти за интенализираното знаење од оваа област, а од друга страна, пример и пат за идните психолози кои ќе се навлезат во сферата на образованието и тука ќе ја аплицираат психологијата.

Цена: 350 ден

Спореди
Продавач Меѓународен центар за славјанска просвета

Report an abuse for product Методика на наставата по психологија

Категорија:

Меѓународен центар за славјанска просвета

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Методика на наставата по психологија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in