Миграции и безбедност

Оригинален наслов: Миграции и безбедност | Бр. на страни: 276 | Димензии: / | Корица: мека

Трудот е посветен на влијанијата на миграциските движења врз безбедноста на државата,  во таква форма ќе им послужи како корисна литература на сите кои научно се интересираат за миграцијата и нејзините влијанија врз безбедноста, нејзините контраиндикации но и позитивни ефекти, но и на оние кои професионално се занимаваат со активности поврзани со безбедноста. 

Цена: 1200 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Миграции и безбедност

Категорија:
ИСБН: 978-608-66156-1-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Миграции и безбедност”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in