Мило мое дете

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Liebes kind | Бр. на страни: 381 | Димензии: 21 | Корица: тврда

Во тмурна колиба без прозорци некаде во шумата, животот на Лена и на нејзините две деца следи строго дефинирани правила, кои ги поставува човекот којшто ги држи заробени – таткото: кога се јаде, кога се оди во тоалет, кога се учи… и сето тоа под неговото будно око. Тој го штити своето семејство од опасностите кои демнат во надворешниот свет и води сметка неговите деца секогаш да имаат мајка која ќе се грижи за нив.

Еден ден, Лена успева да побегне – но кошмарот продолжува. Се чини дека тиранинот сака да си го врати она што смета дека му припаѓа… Плус, под знак прашалник е дали таа навистина е жената по име „Лена“, мајка на двете деца, која исчезнала без трага пред 14 години. Полицијата и семејството на Лена очајно се обидуваат да ја состават сложувалката, чии делчиња од некоја причина не можат да се спојат во една целина.

Морничав и адреналински трилер во стилот на „Соба“ и „Ејми ја нема“ – од една од најпопуларните германски авторки.

Цена: 490 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Мило мое дете

Категории: ,
ИСБН: 978-608-260-143-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Мило мое дете”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in